Mój pierwszy dzień kobiet

3.07.2017
data:post.title
Mam 27 lat ale jutro jest mój pierwszy dzień kobiet. Może oburzą się kobiety, które nie mają dzieci, oczywiście niczego im nie ujmuję. Piszę o samej sobie. Ja poczułam się w 100% kobietą dopiero gdy stałam się mamą. Przeżyłam trud porodu i nagle myślę o sobie że jestem silna i dam radę znieść więcej. Łatwiej przychodzi mi zaakceptowanie tego co wcześniej mi nie pasowało. Nie rozkminiam a po co, a dlaczego, w jakim celu. Żyje każdego dnia dla Niego a te dni lecą w tempie wcześniej mi nieznanym. Jestem kobietą ale nie kupuje juz tylu szminek. Czuję się mega kobieca gdy zamawiam kolejne ubrania dla syna, extra spodnie i koszule. Ta jasne, matka polka jakich wiele. Zapomniała o sobie i myśli tylko o dziecku. Przecież wszędzie trąbią zrób coś dla siebie. Rób tak żeby było Ci dobrze. No i tak mi jest dobrze. No ale jutro ten mój pierwszy dzień kobiet i czuje że muszę coś sobie kupić i tak dziś zrobię. Oliwier śpi więc będę szukać wrażeń w sklepach online.
Swoją drogą instagram oszalał. Mam wrażenie że matki są prężnie działającą tam grupa. Dla mnie kontakty z innymi kobietami i wymiana doświadczeń są cenniejsze niż sucha książkowa wiedza.
W tekście znanej piosenki o kobietach słyszymy jasny przekaz : być kobietą ciągle będąc dzieckiem.  Uwielbiam patrzeć na te wesołe, spontaniczne mamy w dresach i adidasach. Wydające głupie dźwięki i tańczące do dennych piosenek. Dziś szanuje te kobiety jeszcze bardziej i jutro pierwszy raz świętuje razem z nimi.
Życzę Wam żebyście jutro znalazły czas na to aby dobrze wyglądać.
Życzę Wam żebyście przez cały dzień nie musiały zmieniać swojej ulubionej bluzki bo dziecko znowu ulało.
Życzę Wam aby wasi mężczyźni zrobili Wam pyszne śniadanie i niech to trwa do przyszłego dnia kobiet ❤


1 komentarz

  1. Bardzo urzekł mnie Twój post! Naprawdę głębokie przemyślenie i przede wszystkim pokaz siły. Inni niech sobie Ciebie krytykują ale żeby publicznie wyznać pewne myśli, które siedzą głęboko w głowie - to jest prawdziwy pokaz siły. Trzymaj się takich postanowień i nie zmieniaj się!
    Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń