Dlaczego spacer to darmowa inwestycja w zdrowie dziecka?

7.08.2017
data:post.title
 Wychodzę z domu. Znowu seria tych samych czynności, jedna po drugiej. "Czy wszystko wzięłam?" Zazwyczaj czegoś zapominam. Wychodzę na balkon. Niby ciepło, ale trochę się chmurzy. Ubieram na cebulkę, pakuję ubranka na zmianę - oczywiście podwójnie, bo jak to w filmie czasem słońce, czasem deszcz. "Pampresy są, mokre chusteczki, deserek, woda, zabawki, kocyk, chustka na upał i czapka na chłodny wiatr, portfel, telefon, smoczek. Aleee.... nie tak szybko. Każdej z tych rzeczy szukam po całym mieszkaniu! Jak już wszystko znajdę i chce wyjść z domu to czuje ulgę, gdy już zamykam za sobą drzwi. Ile to razy się zdarzyło, że był powrót! Kamil zabrał klucze, zaczął padać deszcz, wracamy się po COŚ.
 Załóżmy jednak, że tym razem wyszłam bez problemu i mogę cieszyć się spacerem z moim dzieckiem. Lubię nasz wózek. Są momenty, że go klnę, ale ogólnie prowadzenie go sprawia mi przyjemność. Jako niania też lubiłam spacery z dziećmi. Ze swoim dzieckiem to już całkiem super. Nie dla wszystkich. Początki spacerów Oliwiera z tatą to ciężka sprawa. Nie lubi facet chodzić. Kiedy usłyszałam, że nie widzi sensu w bezcelowym chodzeniu  wózkiem to talerze fruwały. Na szczęście wszyscy mają się dobrze a Kamil zmienił swoje nastawienie. Użyłam dobrych argumentów!


  • Spacer dotlenia a dotleniony organizm dobrze się rozwija. Dziecko, które śpi na spacerze oddycha głęboko co sprzyja prawidłowemu dotlenieniu mózgu. Pamiętajmy, że witamina D jest dostarczana do organizmu nawet, jeśli jest pochmurno.
  • Wyjścia na świeże powietrze nawet kiedy lekko pada bądź jest mróz trenują odporność dziecka. Unikaj ich tylko w przypadku, gdy pogoda jest naprawdę brzydka i dla Ciebie spacer też nie byłby niczym przyjemnym.
  • Twoje dziecko jest niejadkiem? Daj mu się wyszaleć na świeżym powietrzu a na pewno samo da Ci do rozumienia, że jest głodne. Kiedy wychodzisz na spacer z małym dzieckiem pamiętaj, aby mieć ze sobą przekąskę. Jeśli karmisz piersią, nie zawsze masz możliwość wygodnego nakarmienia dziecka.
  • Spacery to prosta sprawa na uregulowanie snu dziecka. Jeśli lubisz rytuały i przewidywalność Twojego dziecka wychodź na spacer o tej samej porze. Dzieci często zasypiają w wózkach - wykorzystaj to, aby nie mieć trudności z drzemką dziecka w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o nasze spacery to mamy nie wielkie pole do popisu. Często pokonujemy tą samą trasę. Nie jestem tym jakoś bardzo zanudza, ale zauważyłam, że zawsze jest ciekawiej, kiedy wyznaczę sobie cel. 

 Teraz kiedy chodzę dużo (wychodzimy z domu nawet 3 razy dziennie) zaczęłam zwracać uwagę na wygodę. Nie chodzę w wysokich butach od kiedy brzuszek robił się coraz bardziej widoczny. W te wakacje postawiłam na sandały! Strzałem w dziesiątkę okazały się te marki Teva. Prezentują się pięknie! Modne w tym sezonie ombre nie tylko na włosach wygląda świetnie.


 Życie powinniśmy przejść w wygodnych butach więc wsakujcie na MIVO.PL - Shoes Shop Online! Znajdziecie tam topowe marki i najwygodniejsze buty jakie kiedykolwiek miałam na stopach - Teva!
Na podbój świata marsz! A jeśli nie masz jeszcze idealnych do tej podróży butów to chodź!


Mam dla Ciebie kod rabatowy -20% na nieprzecenione buty KAŻDEJ marki ze strony Mivo! Zrób zakupy za min. 50 zł i użyj kodu JUSTOLIWIER20. 

1 komentarz